...
Sklep internetowy Shoper.pl
Ranking garnków 2022 [TOP] 0
Ranking garnków 2022

Jak wybrać dobre garnki?

Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Tym bardziej, że coraz częściej zakupów dokonujemy przez Internet. W artykule odpowiemy na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze garnków. 
Standardowe komplety garnków składają się z naczyń od 4 do 6 części, oczywiście znaleźć można większe zestawy, my jednak skupimy się na na zestawach 5 elementowych. Standardowo w skład wchodzą garnki: duży do zupy około 5-6 litrowy, średni wysoki około 3,5 litrowy, niski około 2,5 litrowy, mały garnek oraz rondelek 2 litrowy. Takie zestawienia spokojnie zaspokajają podstawowe wyposażenie w kuchni dla rodziny składającej się z 4 osób. Dobre garnki przede wszystkim powinny być wytrzymałe, energooszczędne, bezpieczne dla zdrowia oraz kompatybilne z naszą kuchenką. Jednym z najbardziej trwałych materiałów jest stal nierdzewna 18/10 czyli taka, która w swoim składzie posiada 18% chromu oraz 10% niklu. Połączenie takiego stosunku pierwiastków gwarantuje nam największą odporność na rdze, działanie kwasów spożywczych oraz łatwą pielęgnacje. 

Dodatkowe zalety.

Poza podstawowymi wymaganiami często zwracamy uwagę na dodatkowe zalety, ułatwiające nam codzienne użytkowanie. Często właśnie one decydują o ostatecznym wyborze. Najbardziej pożądane funkcje:

  • możliwość układania stożkowego - każdy z nas zdaje sobie sprawę jak cenne jest miejsce w kuchni, dlatego często decydujemy się na zakup naczyń, które można układać jeden na drugim
  • wewnętrzna miarka - ułatwia odmierzanie płynów
  • nienagrzewające się uchwyty - szczególnie ważne przy użytkowaniu na kuchence gazowej, z dostępnych rozwiązań to: punktowe zgrzewanie, uchwyty pokryte silikonem, uchwyty z bakelitu
  • pokrywy do odcedzania - funkcjonalne pokrywy to jedno z najmodniejszych udogodnień ułatwiających m.in. odparowywanie, odcedzanie, zlewanie, szczelne gotowanie
  • trójwarstwowe dno - zapewnia szybkie i równomierne nagrzewanie oraz pracę z kuchenką indukcyjną
  • powłoka nieprzywierająca - ułatwia smażenie oraz czyszczenie
  • możliwość mycia w zmywarce
  • możliwość zapiekania w piekarniku
  • producent - znany producent zapewnia odpowiednią opiekę w razie problemów

Czy wygląd ma znaczenie?

Kolejnym aspektem, na który każdy zwraca uwagę jest wygląd garnków. Garnki są poniekąd jak biżuteria na naszej szyi dlatego też zadbajmy o to by nam się podobały. Z sondażów wynika, iż mając do wyboru różnego rodzaju naczynia w pierwszym wyborze będziemy kierować się ich wyglądem. Stal nierdzewna dzieli się na satynową, polerowaną oraz mieszaną gdzie część garnka jest matowa, a najczęściej górna krawędź albo uchwyty polerowane. Estetyczny wybór pozostawiamy już indywidualnym upodobaniom.

Nasz TOP najlepszych garnków [TOP 9]

Poniższe zestawienie zawiera bardzo dobre garnki cenionych i wiodących producentów na rynku wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej 18/10. Dla ułatwienia wybraliśmy garnki, które będą współpracowały ze wszystkimi dostępnymi kuchenkami: gazowymi, indukcyjnymi, ceramicznymi, elektrycznymi, solgaz, a nawet kuchniach węglowych :) 

[product id="9484, 40, 1392, 52, 2649, 71, 3312, 9984, 84"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl