...
Sklep internetowy Shoper.pl
JAK KUPIĆ DOBRY NÓŻ? 0

Po czym poznać dobre noże?

Nóż to najważniejsze narzędzie w kuchni. Dlatego niezwykle ważne jest by wybrać ten najlepszy. Kwestią priorytetową w wyborze jest oczywiście materiał z jakiej został wyprodukowany, powinna być to kuta stal nierdzewna 18/10, która wyróżnia się wysoką gęstością. Najlepszym i najtwardszym materiałem jest stal damasceńska - wyróżnia się niezwykłą ostrością, trwałością i odpornością na uszkodzenia. W dalszej kolejności patrzymy na twardość, solidne ostrze charakteryzuje się twardością przewyższającą wartość 50 HRC.

Istnieje wiele marek oraz dziesiątki rodzai noży dedykowanych do różnych czynności. Tak naprawdę zarówno zawodowy kucharz jak i amator potrzebuje tylko 3 noży:

- nóż szefa kuchni - jest to najbardziej uniwersalny nóż, cechą charakterystyczną jest duży rozmiar oraz szerokość ostrza. Służy do siekania, krojenia mięs, warzyw i owoców.

- nóż do obierania - jest niewielkich rozmiarów, służy do obierania oraz do cięć precyzyjnych i dekorowania

- nóż uniwersalny - wykorzystywany do krojenia

Jakiego producenta wybrać?

Na naszej stronie można znaleźć jedynie noże najwyższej jakości. Najlepsi kucharze oraz nasz sklep szczególnie poleca produkty niemieckiej marki WMF. Jeśli chodzi o cenę to jesteśmy przekonani, że lepiej wydać więcej na 3 noże, które starczą na całe życie niż mniej na 5-10 które wytrzymają rok czy dwa. Poniżej załączamy link gdzie obejrzeć będą mogli Państwo proces produkcji oraz prezentacje noży WMF Grand Class

WMF GRAND CLASS - film

Polecam!

Aleksandra Hartwich

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl